چگونه خرید کنم ؟

ورود یا ایجاد حساب کاربری
مشاهده محصولات و انتخاب
پرداخت هزینه & ارسال رایگان توسط ما

با هر مشکلی مواجه شدید با ما در تماس باشید. با تشکر!

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه 9:00AM - 6:00PM
Sat - 9:00AM-15:00PM
پنجشنبه به صورت نیمه وقت !

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

اموزش تخصصی زبان برای کودکان

شروع یادگیری زبان انگلیسی

از کجا برای خواندن زبان انگلیسی شروع کنیم ؟

اگر با جستجوی سؤال “برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم” یا “چگونه زبان انگلیسی بخوانیم” به این صفحه واردشده‌ای احتمالاً می‌خواهی زبان انگلیسی را یاد بگیری اما هنوز شروع به خواندن آن نکرده‌ای. بگذار ابتدا سؤالی را از شما بپرسم:

اگر واقعاً می‌خواستی که زبان انگلیسی را یاد بگیری، الآن بایستی چه‌کاری انجام بدهی که این اتفاق رخ دهد؟

مشکلی که همه‌ی ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهدافمان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهایمان می‌کنیم. ولی زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می‌کنیم که می‌تواند در حقیقت ما را به اهدافمان برساند.

start learning english

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

این مشکل بسیار رایج است و تقریباً همه‌ی ما چندین بار در زندگی آن را تجربه کرده‌ایم. ما اهداف مهم زیادی را در طول زندگی می‌خواستیم دنبال نماییم اما هیچ کاری، تأکید می‌کنم هیچ کاری، برای رسیدن به آن‌ها نکردیم. می‌خواهیم که تناسب‌اندام بهتری داشته باشیم، یا غذاهای سالم‌تری بخوریم، یا …. اما دریغ از یک‌قدم عمل. برای زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بنابراین شروع می‌کنیم و کلی برنامه و طرح در ذهن خودمان می‌ریزیم. که مثلاً به‌زودی، فردا، شنبه‌ی هفته‌ی بعد، ماه بعد یا سال بعد این برنامه‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که این فرایندهای برنامه‌ریزی، به ما این‌طور القا می‌کنند که انگار واقعاً در حال رسیدن به هدفمان هستیم؛ درحالی‌که در واقعیت هیچ قدمی را به سمت هدفمان برنداشته‌ایم.

همین حالا، هیچ‌وقت زمان مناسبی برای قدم برداشتن به سمت هدفمان نیست. به‌جای آن، به‌زودی، ظاهراً جذاب‌ترین گزینه‌ی ما برای شروع رسیدن به اهدافمان است.

ما بسیاری از مشکلاتمان را به کناری می‌گذاریم تا نسخه‌ی آینده‌ی ما آن را حل بکند. زیرا فکر می‌کنیم که “من آینده” انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف دارد؛ زمان بیشتری دارد؛ پول بیشتری دارد؛ جذاب‌تر است؛ یاد گرفته است که زود از خواب برخیزد و بیشتر تلاش کند؛ و یاد گرفته است که زندگی را بهتر مدیریت کند.

بنابراین صبر می‌کنیم……..

من این را به‌خوبی میدانم زیرا من نیز در دوران کودکی و نوجوانی بارها اهدافم را به کناری گذاشتم تا “حسین آینده” برایم به آن برسد.

مشکل ما خیلی وقت‌ها این نیست که دقیقاً نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. در حقیقت بیشتر وقت‌ها ما دقیقاً میدانیم که چه‌کار باید بکنیم. مثلاً کمتر بخوریم، بیشتر ورزش کنیم، و در مورد زبان انگلیسی: بیشتر بخوانیم و بشنویم.

حسین آینده هیچ‌وقت اطلاعات بیشتری نسبت به الآن، برای قدم برداشتن به سمت اهداف کنونی خود ندارد. اما بیشتر وقت‌ها حسین آینده در ذهن احساس می‌کند که بهتر می‌تواند به سمت اهداف قدم بردارد.

بیشتر اوقات اگر هیچ کاری انجام ندهیم و فقط برنامه‌ریزی کنیم، آینده‌ی بهتری نسبت به حال حاضر نداریم.

اگر میدانی که می‌خواهی چه‌کار بکنی و چه هدفی داری، قدم بعدی عمل است

tomorrow starts now

از فردا نه، بلکه از همین الان شروع کن!

بنابراین سؤال اول این نوشتار، برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بهتر است که تبدیل شود به: الآن چه‌کار کنم که زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چند حقیقت بزرگ در رابطه با این سؤال وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مشخص کنم:

هیچ کاری نکردن جواب این سؤال نیست

خیلی واضح است نه؟ اما هنوز شما احتمالاً در حال انجام همین کار هستی. زیرا تنها فکر کردن در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی، تقریباً معادل با این است که هیچ کاری نکرده‌اید. فکر کردن در رابطه با اهدافت، شما را به آن‌ها نزدیک‌تر نمی‌کند. تنها عمل کردن این کار را برایت انجام می‌دهد.

این موضوع شاید برای خیلی‌ها قابل‌پذیرش نباشد و مثل یک سیاه‌چاله‌ای است که همه‌ی ما در مقاطعی از زندگی‌مان، در دام آن میفتیم. زیرا فکر کردن در رابطه با آینده‌ی خود و اهدافمان و اینکه چطور به آن‌ها برسیم، خیلی جذاب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. وقتی‌که آینده‌ی موفقی برای خود تجسم می‌کنیم، از خودمان خیلی احساس رضایت داریم.

احتمالاً خیلی از شماها تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و برای ادامه‌ی تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان می‌روید و آنجا به‌راحتی می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. و یا اینکه علاقه‌مند به مسافرت‌های تفریحی هستید و دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد مختلف داشته باشید. و یا دوست دارید که بتوانید به‌راحتی با توریست‌هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ی این‌ها تصورات هیجان‌انگیزی هستند. این تصورات باعث می‌شود که فکر کنید که انگار به سمت هدفتان قدمی برداشته‌اید. و یا به قول روانشناس‌ها در حال کسب انرژی مثبت هستید. اما درواقع هیچ کاری نکرده‌اید جز اینکه راهی برای فرار از عمل کردن در حال حاضر پیداکرده‌اید.

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز معادل این است که هیچ کاری نکرده باشید. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها، عمل کردن نیست. بلکه تنها تفکرات برنامه‌ریزی‌شده است. برنامه‌ریزی در حقیقت فکر کردن درباره‌ی عمل است. تصمیم در رابطه بااینکه چگونه و در چه زمانی، چه‌کاری را انجام دهی. اما این‌ها تنها در ذهن شما رخ می‌دهد و هیچ عملیاتی را در بر نمی گیرد. و قطعاً هیچ زبانی را با این طرح‌ها و نقشه‌ها یاد نمی‌گیری.

تحقیق درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، جواب این سؤال نیست

همانند فکر کردن، اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، درحالی‌که هم‌چین احساسی به آدم دست می‌دهد. زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی. اگر خیلی دوست داری که روشی معقولانه انتخاب کنی، ما در وب‌سایت زبانشناس دیدگاه خود را در نوشته‌های مختلف بیان کردیم. نگاهی گذرا به آن بینداز ولی زیاد در آن متوقف نشو:

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟

در این موضوع هیچ شکی نیست که کتاب، یکی از بهترین منابع برای یادگیری هر مطلبی، به‌ویژه یادگیری زبان انگلیسی است. اما چه کتابی؟ ازآنجایی‌که کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی بسیار فراوانی در کتاب‌فروشی‌ها و کتابخانه‌ها دیده می‌شود، این مشکل برای زبان‌آموزان به وجود می‌آیدکه کدامشان را مطالعه کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. در این نوشته می‌خواهم برای شما ثابت کنم که به جای خواندن کتاب های آموزش زبان انگلیسی مرسوم، بیشتر به مطالعه‌ی آزاد و داوطلبانه‌ی کتاب‌های جذاب غیر درسی بپردازید. ازلحاظ علمی و تجربی، ثابت شده است که خواندن کتاب‌های داستان، رمان، و دیگر کتاب‌های جذاب، خیلی بیشتر و بهتر از کتاب‌های آموزش زبان و گرامر انگلیسی، می‌تواند به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی شما کمک بکند.

تجربیات شخصی به ما چه میگوید

هریک از ما تجربه‌ی تلخی را با یک یا چند کتاب آموزش زبان انگلیسی داشته‌ایم. بنده خود چندین مجموعه کتاب برای آموزش گرامر مانند کتاب English grammar in use، چندین مجموعه کتاب برای لغت مانند کتاب ۵۰۴ و ده‌ها کتاب آموزشی دیگر را در این زمینه در طول زمان، برای یادگیری زبان انگلیسی خریده‌ام. ولی خواندن هیچ‌کدام از این کتاب‌های آموزشی، برای بنده موفقیت‌آمیز نبود. بعضی‌هایشان آن‌قدر کسل‌کننده بودند که پس از خواندن چند برگه از آن خسته می‌شدم و خواندن آن را کنار می‌گذاشتم و به کتاب بعدی مراجعه می‌کردم. بعضی‌ها را نیز (مثل کتاب ۵۰۴ لغت) چندین و چند بار مطالعه کردم اما هیچ‌وقت نتوانستم از اکثر مطالب ارائه‌شده در آن کتاب استفاده‌ی مناسبی بکنم (داستان بنده با لغات ۵۰۴ را در این نوشته بخوانید). کم‌کم داشتم مثل شما به این نتیجه می‌رسیدم که مشکل از بنده است که نمی‌توانم زبان انگلیسی را درست بفهمم و روی کتاب‌های آموزشی تمرکز کافی داشته باشم. اما آیا واقعا این نتیجه گیری درست است؟

واقع‌گرایانه که بخواهیم نگاه کنیم، بخش قابل‌توجهی از مسئولیت مثمر ثمر بودن خواندن یک کتاب، بر عهده‌ی خود کتاب است (نه خواننده). بنابراین، اگر کتاب‌های آموزشی نمی‌توانند نظر ما را جلب کند، مشکل از کتاب آموزشی است!

برای اینکه این موضوع بیشتر روشن شود، نظر شما را به این سؤال جلب می‌کنم: وقتی کتابی می‌خریم، چه درسی و چه غیر درسی، چقدر احتمال دارد که آن را تا آخر بخوانیم؟ مشاهدات تجربی روی احتمال رسیدن خواننده به فصل‌های مختلف کتاب‌ها، نشان می‌دهد که کتاب‌های آموزشی به طرز قابل‌توجهی ضعیف‌تر از دیگر کتاب‌ها عمل می‌کنند. همان‌طور که در شکل زیر نشان داده‌شده است، پس از خریدن یک کتاب درسی، نزدیک به ۳۰ درصد افراد حتی شروع به خواندن آن نمی‌کنند. درنهایت نیز کمتر از ۲۰ درصد افراد موفق می‌شوند که یک کتاب آموزشی را به پایان برسانند. درحالی‌که این اعداد برای کتاب‌های غیر درسی، به ترتیب ۱۰ درصد و ۵۰ ‌درصد است.

داستان کوتاه انگلیسی

داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی


Mr Robinson never went to a dentist, because he was afraid:'

but then his teeth began hurting a lot, and he went to a dentist. The dentist did a lot of work in his mouth for a long time. On the last day Mr Robinson said to him, 'How much is all this work going to cost?' The dentist said, 'Twenty-five pounds,' but he did not ask him for the money.

After a month Mr Robinson phoned the dentist and said, 'You haven't asked me for any money for your work last month.'

'Oh,' the dentist answered, 'I never ask a gentleman for money.'

'Then how do you live?' Mr Robinson asked.

'Most gentlemen pay me quickly,' the dentist said, 'but some don't. I wait for my money for two months, and then I say, "That man isn't a gentleman," and then I ask him for my money.


آقاي رابينسون هرگز به دندان‌پزشكي نرفته بود، براي اينكه مي‌ترسيد.
اما بعد دندانش شروع به درد كرد، و به دندان‌پزشكي رفت. دندان‌پزشك بر روي دهان او وقت زيادي گذاشت و كلي كار كرد. در آخرين روز دكتر رابينسون به او گفت: هزينه‌ي تمام اين كارها چقدر مي‌شود؟ دندان‌پزشك گفت: بيست و پنج پوند. اما از او درخواست پول نكرد.

بعد از يك ماه آقاي رابينسون به دندان‌پزشك زنگ زد و گفت: ماه گذشته شما از من تقاضاي هيچ پولي براي كارتان نكرديد.

دندان‌پزشك پاسخ داد: آه، من هرگز از انسان‌هاي نجيب تقاضاي پول نمي‌كنم.

آقاي رابينسون پرسيد: پس چگونه‌ زندگي مي‌كنيد.

دندان‌پزشك گفت: بيشتر انسان‌هاي شريف به سرعت پول مرا مي‌دهند، اما بعضي‌ها نه. من براي پولم دو ماه صبر مي‌كنم، و بعد مي‌گويم «وي مرد شريفي نيست» و بعد از وي پولم را مي‌خواهم.

 

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

هنگامی‌که زبان انگلیسی را آموزش می‌بینید، سخت‌ترین بخش آن گرامر زبان، کمبود دایره‌ی واژگان، و یا اینکه هنوز به آن اندازه دلخواه زبان را نمی‌فهمید نیست. بلکه یافتن انگیزه برای ادامه دادن به یادگیری زبان است. در این نوشتار به این می‌پردازم که افراد موفق چگونه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی پر انگیزه نگه می‌دارند.

مطالب فراوانی درباره‌ی ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی نوشته می‌شود که نکته‌های خوبی را نیز دربر دارد. از روی نمونه آقایی به نام “کوین مورهوس” در تارنگارش به نام قهرمان زبان در رابطه با بالا نگه‌داشتن انگیزه در یادگیری زبان بسیار می‌نویسد. در اینجا می‌خواهم به پنج عدد از مهم‌ترین نکته‌ها اشاره‌ای داشته باشم.

possible

بالا نگه داشتن انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی غیر ممکن را به ممکن تبدیل می‌کند

کارهایی را انجام بده که دوست داری

این نکته را کم‌وبیش همه می‌دانند ولی بازگویی آن هیچ‌گاه خالی از لطف نیست. برای اینکه انگیزه‌ی بالایی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید همیشه کارهایی را انجام دهید که دوست دارید. اگر از کارهایی که انجام می‌دهید خوشتان نیاید، به‌ویژه زمانی که زبان انگلیسی را به روش آزادانه می‌خوانید، چیزی نزدیک به محال است که باانگیزه بمانید. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی تا آنجایی که می‌توانید کارهایی انجام دهید که از انجام دادنشان لذت می‌برید. یادگیری زبان انگلیسی نباید تبدیل به کاری سخت و طاقت‌فرسا شود که انگیزه‌ی شما را نابود کند.

سلیقه افراد با یکدیگر در این زمینه متفاوت است. گروهی از سیاست خوششان می‌آید و شاید با گوش دادن به سرویس‌های خبری انگیزه‌ی بالایی پیدا کنند. گروه ای عاشق دیدن سریال‌های آمریکایی هستند. این روش‌ها باوجوداینکه انگیزه را بالا نگه می‌دارد از این نکته رنج می‌برد که رویکرد گردانندگان سرویس خبری و سازندگان سریال، آموزش زبان انگلیسی نیست، بنابراین کارایی این روش‌ها تااندازه‌ای کم می‌شود. بنده در نوشتار پیشین این پیشنهاد را دادم که مطالب آموزشی زبان انگلیسی را طوری انتخاب نمایید که سازگار با نیازهایتان باشد. از روی نمونه اگر دوست دارید که مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید بسته‌ای آموزشی را انتخاب کنید که با رویکرد آموزش زبان انگلیسی، مهارت‌های ارتباطی شما را نیز تقویت کند. یا اگر به تجارت علاقه دارید بسته‌ای را انتخاب نمایید که زبان انگلیسی را از دیدگاهی تجاری به شما بیاموزد.

do what you love

برای اینکه از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید، روشی را بکار ببرید که دوست دارید.

مثبت بمان

یادگیری زبان انگلیسی پستی‌وبلندی‌های فراوانی دارد. بنابراین خیلی آسان زبان‌آموز درگیر تفکرات منفی می‌شود. به‌ویژه اگر در گذشته تجربه‌ی خوبی در این زمینه نداشته باشد گیر افتادن در دام تفکرات منفی بسیار ساده می‌شود. برخی فکر می‌کنند که در یادگیری زبان انگلیسی ناتوان‌اند. برخی دیگر ممکن است فکر کنند که زمان مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست داده‌اند. هیچ چیزی به‌اندازه‌ی نبود خودباوری نمی‌تواند انگیزه را از میان ببرد. برای چیره شدن بر منفی نگری بایستی باورهایتان را عوض کنید. بیشتر نگرانی شما این است که چرا پیشرفت تندی در زبان انگلیسی ندارید. این موضوع کاملاً طبیعی است زیرا یادگیری زبان انگلیسی فرایندی دورودراز و زمان‌بر است. اگر روش درستی انتخاب کرده‌اید بی‌گمان در مسیر طبیعی آموزش زبان قرار دارید و سرانجام موفق می‌شوید. فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی مانند مسابقه نیست. بنابراین آهستگی و پیوستگی آموزش است که شما را به هدف می‌رساند.

positive

باور منفی انگیزه‌ی شما را برای یادگیری زبان انگلیسی از بین می‌برد. بنابراین مثبت بمانید.

داد بزن!

شاید باورتان نشود ولی بلند سخن گفتن انرژی شگرفی به شما می‌دهد. به‌ویژه اگر آدم کمرویی هستید این نکته انگیزه‌ی شما را بالا نگه می‌دارد. بنده برای اینکه مشکل خود را در بخش تکلم آزمون تافل حل کنم برای زمانی برابر دو ماه پیش از آزمون تافل با خود بلند صحبت می‌کردم. برای بنده اشکالی نداشت که دیگران در رابطه با من چه فکر می‌کنند زیرا گاهی وقت‌ها برای رسیدن به هدفی بزرگتر بایستی از خود گذشت. بهترین جا برای رها کردن صدا در دل طبیعت است. اگر مانند بنده اهل کوهنوردی، جنگل نوردی و طبیعت‌گردی هستید این روش بسیار به شما کمک می‌کند که خودباوری خود را در گفتگو به زبان انگلیسی بالا ببرید. اگر در خانه‌ی خود هستید می‌توانید تااندازه‌ای که دردسری برای همسایگان ایجاد نشود با خود بلند صحبت کنید. اگر آدم بی‌باکی هستید و بیرون از خانه در حال قدم زدن هستید می‌توانید از روش این آقا استفاده کنید؛ یعنی وانمود کنید که با گوشی همراهتان با زبان انگلیسی با شخصی دیگر گفتگو می‌کنید. مطمئن باشید که کسی نمی‌فهمد و فکر نمی‌کند که شما آدم عجیبی هستید. بسته‌های انگلیسی قدرت و انگلیسی مهارت در اپلیکیشن زبانشناس دربرگیرنده‌ی داستان‌های کوتاه و جذابی است که پر از سؤال و جواب است. جواب‌ها بسیار ساده هستند و نیازی به فکر کردن ندارند. چند ماهی به این روش قدرتمند تا آنجایی که می‌توانید بلند صحبت کنید تا نتیجه‌ی شگرفی را در زبان انگلیسی خودمشاهده نمایید.

آهستگی و پیوستگی

هیچ برنامه‌ای قدرتمندتر از این نیست که به‌صورت پیوسته زبان انگلیسی را تمرین کنید. هنگامی‌که به‌صورت پیوسته می‌خوانید، همیشه حس پیشرفت را دارید. کافی است چند روز درنگی در کارتان رخ دهد. انگیزه‌ی شما به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. بنابراین از شما می‌خواهم که خود را به برنامه‌ای روزانه ملزم کنید که قابل کنترل باشد. یعنی تا آنجا که در شلوغ‌ترین روزهایتان نیز بتوانید به آن برنامه عمل کنید. بنده چیزی میان سی دقیقه تا یک ساعت را پیشنهاد می‌کند. هرچقدر هم سرتان شلوغ باشد می‌توانید سی دقیقه برای زبان انگلیسی کنار بگذارید. زیرا نیاز نیست که در آن وقت تنها به زبان انگلیسی بپردازیم. برای نمونه اگر از خانه تا محل کارتان نیم ساعت طول می‌کشد در میان راه به زبان انگلیسی گوش دهید. هرگز نگران این نباشید که زمان اختصاص داده‌شده کم باشد. فلسفه‌ی بهبود همیشگی کایزن بر پایهٔ پایداری پیشرفت‌های ناچیز است. فراموش نکنید که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

you just have to go

یادگیری زبان انگلیسی مسابقه‌ی سرعت نیست. آهستگی و پیوستگی قطعا شما را به هدف می‌رساند.

از رؤیاهایت بگو

در نهایت اگر همه‌ی انگیزه‌ی خود را از دست داده‌اید ایرادی ندارد که مدتی از یادگیری زبان انگلیسی کنار بگیرید. این را بدانید که تنها کسی که می‌تواند انگیزه‌ی شما را برگرداند خودتانید. اهداف خود را همیشه به یاد بیاورید که برای چه چیزی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید. این موضوع انگیزه‌ی شما را برمی‌گرداند. آرزوهایتان را تنها با خودتان مرور نکنید. بلکه دیگران را نیز از آن آگاه سازید. اگر از آرزوهایتان به دیگران نگویید خیلی ساده می‌توان خود را گول زد که هرگز همچون آرزویی وجود نداشته است و بدون اینکه کسی بفهمد بی‌خیال آن شوید.

dreams

دیگران را از آرزوهایی که داری آگاه کن.

امیدوارم که بتوانید از برخی از پیشنهادهای بنده استفاده کنید. اگر شما نیز پیشنهادی دارید که فکر می‌کنید با انجام دادن آن زبان آموزان می‌توانند پرانگیزه بمانند در بخش نظرات آن را با دیگران تقسیم کنید.

بالا