چگونه خرید کنم ؟

ورود یا ایجاد حساب کاربری
مشاهده محصولات و انتخاب
پرداخت هزینه & ارسال رایگان توسط ما

با هر مشکلی مواجه شدید با ما در تماس باشید. با تشکر!

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه 9:00AM - 6:00PM
Sat - 9:00AM-15:00PM
پنجشنبه به صورت نیمه وقت !

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

هنگامی‌که زبان انگلیسی را آموزش می‌بینید، سخت‌ترین بخش آن گرامر زبان، کمبود دایره‌ی واژگان، و یا اینکه هنوز به آن اندازه دلخواه زبان را نمی‌فهمید نیست. بلکه یافتن انگیزه برای ادامه دادن به یادگیری زبان است. در این نوشتار به این می‌پردازم که افراد موفق چگونه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی پر انگیزه نگه می‌دارند.

مطالب فراوانی درباره‌ی ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی نوشته می‌شود که نکته‌های خوبی را نیز دربر دارد. از روی نمونه آقایی به نام “کوین مورهوس” در تارنگارش به نام قهرمان زبان در رابطه با بالا نگه‌داشتن انگیزه در یادگیری زبان بسیار می‌نویسد. در اینجا می‌خواهم به پنج عدد از مهم‌ترین نکته‌ها اشاره‌ای داشته باشم.

possible

بالا نگه داشتن انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی غیر ممکن را به ممکن تبدیل می‌کند

کارهایی را انجام بده که دوست داری

این نکته را کم‌وبیش همه می‌دانند ولی بازگویی آن هیچ‌گاه خالی از لطف نیست. برای اینکه انگیزه‌ی بالایی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید همیشه کارهایی را انجام دهید که دوست دارید. اگر از کارهایی که انجام می‌دهید خوشتان نیاید، به‌ویژه زمانی که زبان انگلیسی را به روش آزادانه می‌خوانید، چیزی نزدیک به محال است که باانگیزه بمانید. بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی تا آنجایی که می‌توانید کارهایی انجام دهید که از انجام دادنشان لذت می‌برید. یادگیری زبان انگلیسی نباید تبدیل به کاری سخت و طاقت‌فرسا شود که انگیزه‌ی شما را نابود کند.

سلیقه افراد با یکدیگر در این زمینه متفاوت است. گروهی از سیاست خوششان می‌آید و شاید با گوش دادن به سرویس‌های خبری انگیزه‌ی بالایی پیدا کنند. گروه ای عاشق دیدن سریال‌های آمریکایی هستند. این روش‌ها باوجوداینکه انگیزه را بالا نگه می‌دارد از این نکته رنج می‌برد که رویکرد گردانندگان سرویس خبری و سازندگان سریال، آموزش زبان انگلیسی نیست، بنابراین کارایی این روش‌ها تااندازه‌ای کم می‌شود. بنده در نوشتار پیشین این پیشنهاد را دادم که مطالب آموزشی زبان انگلیسی را طوری انتخاب نمایید که سازگار با نیازهایتان باشد. از روی نمونه اگر دوست دارید که مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید بسته‌ای آموزشی را انتخاب کنید که با رویکرد آموزش زبان انگلیسی، مهارت‌های ارتباطی شما را نیز تقویت کند. یا اگر به تجارت علاقه دارید بسته‌ای را انتخاب نمایید که زبان انگلیسی را از دیدگاهی تجاری به شما بیاموزد.

do what you love

برای اینکه از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید، روشی را بکار ببرید که دوست دارید.

مثبت بمان

یادگیری زبان انگلیسی پستی‌وبلندی‌های فراوانی دارد. بنابراین خیلی آسان زبان‌آموز درگیر تفکرات منفی می‌شود. به‌ویژه اگر در گذشته تجربه‌ی خوبی در این زمینه نداشته باشد گیر افتادن در دام تفکرات منفی بسیار ساده می‌شود. برخی فکر می‌کنند که در یادگیری زبان انگلیسی ناتوان‌اند. برخی دیگر ممکن است فکر کنند که زمان مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست داده‌اند. هیچ چیزی به‌اندازه‌ی نبود خودباوری نمی‌تواند انگیزه را از میان ببرد. برای چیره شدن بر منفی نگری بایستی باورهایتان را عوض کنید. بیشتر نگرانی شما این است که چرا پیشرفت تندی در زبان انگلیسی ندارید. این موضوع کاملاً طبیعی است زیرا یادگیری زبان انگلیسی فرایندی دورودراز و زمان‌بر است. اگر روش درستی انتخاب کرده‌اید بی‌گمان در مسیر طبیعی آموزش زبان قرار دارید و سرانجام موفق می‌شوید. فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی مانند مسابقه نیست. بنابراین آهستگی و پیوستگی آموزش است که شما را به هدف می‌رساند.

positive

باور منفی انگیزه‌ی شما را برای یادگیری زبان انگلیسی از بین می‌برد. بنابراین مثبت بمانید.

داد بزن!

شاید باورتان نشود ولی بلند سخن گفتن انرژی شگرفی به شما می‌دهد. به‌ویژه اگر آدم کمرویی هستید این نکته انگیزه‌ی شما را بالا نگه می‌دارد. بنده برای اینکه مشکل خود را در بخش تکلم آزمون تافل حل کنم برای زمانی برابر دو ماه پیش از آزمون تافل با خود بلند صحبت می‌کردم. برای بنده اشکالی نداشت که دیگران در رابطه با من چه فکر می‌کنند زیرا گاهی وقت‌ها برای رسیدن به هدفی بزرگتر بایستی از خود گذشت. بهترین جا برای رها کردن صدا در دل طبیعت است. اگر مانند بنده اهل کوهنوردی، جنگل نوردی و طبیعت‌گردی هستید این روش بسیار به شما کمک می‌کند که خودباوری خود را در گفتگو به زبان انگلیسی بالا ببرید. اگر در خانه‌ی خود هستید می‌توانید تااندازه‌ای که دردسری برای همسایگان ایجاد نشود با خود بلند صحبت کنید. اگر آدم بی‌باکی هستید و بیرون از خانه در حال قدم زدن هستید می‌توانید از روش این آقا استفاده کنید؛ یعنی وانمود کنید که با گوشی همراهتان با زبان انگلیسی با شخصی دیگر گفتگو می‌کنید. مطمئن باشید که کسی نمی‌فهمد و فکر نمی‌کند که شما آدم عجیبی هستید. بسته‌های انگلیسی قدرت و انگلیسی مهارت در اپلیکیشن زبانشناس دربرگیرنده‌ی داستان‌های کوتاه و جذابی است که پر از سؤال و جواب است. جواب‌ها بسیار ساده هستند و نیازی به فکر کردن ندارند. چند ماهی به این روش قدرتمند تا آنجایی که می‌توانید بلند صحبت کنید تا نتیجه‌ی شگرفی را در زبان انگلیسی خودمشاهده نمایید.

آهستگی و پیوستگی

هیچ برنامه‌ای قدرتمندتر از این نیست که به‌صورت پیوسته زبان انگلیسی را تمرین کنید. هنگامی‌که به‌صورت پیوسته می‌خوانید، همیشه حس پیشرفت را دارید. کافی است چند روز درنگی در کارتان رخ دهد. انگیزه‌ی شما به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. بنابراین از شما می‌خواهم که خود را به برنامه‌ای روزانه ملزم کنید که قابل کنترل باشد. یعنی تا آنجا که در شلوغ‌ترین روزهایتان نیز بتوانید به آن برنامه عمل کنید. بنده چیزی میان سی دقیقه تا یک ساعت را پیشنهاد می‌کند. هرچقدر هم سرتان شلوغ باشد می‌توانید سی دقیقه برای زبان انگلیسی کنار بگذارید. زیرا نیاز نیست که در آن وقت تنها به زبان انگلیسی بپردازیم. برای نمونه اگر از خانه تا محل کارتان نیم ساعت طول می‌کشد در میان راه به زبان انگلیسی گوش دهید. هرگز نگران این نباشید که زمان اختصاص داده‌شده کم باشد. فلسفه‌ی بهبود همیشگی کایزن بر پایهٔ پایداری پیشرفت‌های ناچیز است. فراموش نکنید که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

you just have to go

یادگیری زبان انگلیسی مسابقه‌ی سرعت نیست. آهستگی و پیوستگی قطعا شما را به هدف می‌رساند.

از رؤیاهایت بگو

در نهایت اگر همه‌ی انگیزه‌ی خود را از دست داده‌اید ایرادی ندارد که مدتی از یادگیری زبان انگلیسی کنار بگیرید. این را بدانید که تنها کسی که می‌تواند انگیزه‌ی شما را برگرداند خودتانید. اهداف خود را همیشه به یاد بیاورید که برای چه چیزی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید. این موضوع انگیزه‌ی شما را برمی‌گرداند. آرزوهایتان را تنها با خودتان مرور نکنید. بلکه دیگران را نیز از آن آگاه سازید. اگر از آرزوهایتان به دیگران نگویید خیلی ساده می‌توان خود را گول زد که هرگز همچون آرزویی وجود نداشته است و بدون اینکه کسی بفهمد بی‌خیال آن شوید.

dreams

دیگران را از آرزوهایی که داری آگاه کن.

امیدوارم که بتوانید از برخی از پیشنهادهای بنده استفاده کنید. اگر شما نیز پیشنهادی دارید که فکر می‌کنید با انجام دادن آن زبان آموزان می‌توانند پرانگیزه بمانند در بخش نظرات آن را با دیگران تقسیم کنید.

بالا